reklam
Bugun...
Tunusl'lu Bakanın korkunç iddiası:Tunuslu kızlar, Suriye'ye seks cihadı için kaçırılıyor.
Tarih: 20-09-2013 22:13:00 Güncelleme: 29-09-2013 13:55:00 + -


Suriye'ye 'seks cihadı' kadın trasferi.. Suriye'deki iç savaşla ilgili Tunus İçişleri Bakanı Lütfi bin Ceddo tarafından ilginç bir iddia ortaya atıldı. Bakan Ceddo'ya göre, Tunuslu genç kızlar "seks cihadı" yalanıyla kandırılarak Suriye'ye fuhuşa gönderiliyor.

Tunusl'lu Bakanın korkunç iddiası:Tunuslu kızlar, Suriye'ye seks cihadı için kaçırılıyor.
reklam

Geçtiğimiz Ağustos ayında kamu güvenlik hizmetinin başındaki Mustafa bin Ömer, ülkenin doğusunda El Kaide bağlantılı bir "seks cihadı" hücresini çökerttiklerini açıklamıştı

 

Bu olayın bir benzeri de Suriye Muhalifleri -ÖSO – ve El Kaide mensupları tarafından saatlik nikahla kadınlara tecavüz edildiği iddia edilmişti.

 

Suudi Arabistan sermayeli El Arabiya Televizyonu, Tunus İçişleri Bakanı Lütfü bin Ceddo'nun Tunus parlamentosunda yaptığı konuşmada, “ Tunuslu genç kızlar kandırılarak 'seks cihadı' yalanıyla Suriye'ye götürülüyor” şeklindeki iddiasını yayınlamış.

 

tunuslu kadınlar, cihad adına, seks için, suriyeye kadnırılarak, kaçırılıyor.

"Seks cihadı" yalanıyla kandırılan Tunuslu genç kızların Suriye'de 20, 30 ve 100'lü gruplardan oluşan cihatçı militanlar arasında takas edildiğini savunan Bakan Ceddo, genç kızların ülkelerine hamile olarak geri döndüklerini söylemiş. Tunus İçişleri Bakanı Ceddo, bu konuda sessiz kaldıkları için üyesi bulunduğu hükümeti de suçlamış.

 

6 BİN KİŞİYE ÇIKIŞ YASAĞI

Tunus İçişleri Bakanlığı'nın 2013 Mart ayından bu yana Suriye'ye gitmek isteyen 6 bin Tunus vatandaşına çıkış izni vermediğini dile getiren Bakan Lütfi bin Ceddo, Tunuslu gençleri "cihat" yalanıyla Suriye'ye gönderen bir şebekeyi çökerttiklerini ve 86 kişiyi bu gerekçeyle gözaltına aldıklarını belirtmiş.

 

Tunus İçişleri Bakanı Lütfi bin Ceddo, "Cepheye gönderilen gençlerimize, Suriye köylerine nasıl saldıracakları ve onları nasıl yağmalayacakları öğretiliyor" diye konuşmuş..

 

MÜFTÜ DE BENZER AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz Nisan ayında, dönemin Tunus Müftüsü Şeyh Osman Battıh da buna benzer bir açıklama yapmıştı. Battıh, 13 Tunuslu genç kızın "kandırılarak" Suriye 'deki militanlara "seks hizmeti" vermek için bu ülkeye gittiklerini söylemişti. Tunus Müftüsü Şeyh Osman Battıh bunu, "bir tür fuhuş" olarak nitelendirmişti.

Benzer bir olay da Suriye’de Suriye Muhalifleri ve Elkade mensuplarının saatlik nikahlarla kadınalra tecavüz ettikleri iddiasının yanında bazı din adamlarının da bu gibi olayların, “savaşta mubah olduğuna” dair fetva verdiği ifade edilmişti.

 

Geçtiğimiz Ağustos ayında kamu güvenlik hizmetinin başındaki Mustafa bin Ömer, ülkenin doğusunda El Kaide bağlantılı bir "seks cihadı" hücresini çökerttiklerini açıklamıştı.
Kaynak: ntvmsnbc

Bu haber 3770 defa okunmuştur.

reklam

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam